Plovací vesty pro psy nejsou jen pro vodáky

Máte psa, který miluje vodu a když vidí rybník, řeku, nebo i obyčejný bazén je tak nadšený, že než se stihnete otočit, skočí tam? Případně se chystáte na vodu s pejskem? Pak je tenhle článek přesně pro vás. Utonutí u psů je totiž běžnější, než si umíme představit, a přitom je celkem jednoduché takovým situacím předcházet.

Plovací vesta pro psy je skvělá bezpečnostní pomůcka k vodě, kde si všichni užijete zábavu a neriskujete život svého mazlíčka, když vypadne z lodi, přepadne přes okraj bazénu, nebo při dovádění v moři. Nechceme vás nijak strašit, ale nebezpečí ve vodě číhá i na zdatné plavce – stejně jako u lidí. Pejsek se může pustit za kachnou na rybníku a pro samé nadšení neodhadne vzdálenost, může dostat křeč, nebo leknout a malér je na světě. Chcete-li být klidnější, pořiďte svému pejskovi plovací vestu.

Kdy plovací vestu pro psa pořídit?

  • Chystáte se se psem na vodu
  • Jedete k moři a pes se bude koupat s vámi
  • Máte psa neplavce a chcete ho naučit plavat
  • Máte psa, který potřebuje ve vodě získat větší jistotu
  • Chcete více klidu při společných vodních rebelovinách, i když máte doma zdatného plavce
  • Potřebujete pro svého psa podporu při rehabilitaci ve vodě

Výběr správné velikosti

Pro výběr správné velikosti potřebujete znát délku zad měřenou od obojku ke kořeni ocasu a obvod hrudníku v nejširším místě (obvykle měřeno za předníma nohama). Postrojová plovací vesta pro psy obvykle sahá do poloviny zad psa a neměla by překračovat ¾ zad. Pokud si nejste jistí, raději se zastavte v prodejně Rebel Dog v Radlické 65, kde můžete plovací vestu svému plaváčkovi vyzkoušet a nechat si od nás poradit s výběrem.

Tipy na plovací vesty, které pořídíte v Rebel Dogu

Postrojová plovací vesta pro psy SIERRA NEW je prodyšná, lehká, pohodlná a precizně zpracovaná tak, že její tvar připomíná postroj. Proto se snadno přizpůsobí tvaru těla a neomezuje psa v pohybu.

Plovací vesta SIERRA MINI je výjimečná přidaným plovacím dílem pod bradu psa. Jeho výhoda je podpora hlavy při plavání – plavání pak pro psa není tak namáhavé a je mnohem bezpečnější v prudší a neklidné vodě. Tento díl lze díky zipu kdykoliv odepnout. Tuto vestu využívají psí záchranáři a je vhodná pro pejsky vodáků.

Plovací vesta RUKKA SAFETY LIFE VEST je královnou mezi záchrannými plovacími vestami pro psy. Značka RUKKA je známá svými vychytávkami do nejmenších detailů. Vesta Safety Life Vest je vyrobena ze silné nylonové tkaniny a přitom je extrémně lehká. Je výborně tvarovaná a díky tříbodovému zapínání a flexibilnímu nastavení na hrudi se skvěle přizpůsobí každému pejskovi. Na zádech má robustní rukojeť, za kterou v případě potřeby vytáhnete psa z vody. Nechybí ani očko na vodítko a spousta reflexních detailů pro lepší viditelnost.

rd-600-15.jpg
rd-600-16.jpg
rd-600-17.jpg

Více informací vám rádi poskytneme na našich sociálních sítích a přímo na prodejně Rebel Dog v Praze.