Betadine mýdlo (hnědá) - chirurgické mýdlo 120ml

Chirurgické mýdlo určené pro hygienickou dezinfekce rukou nebo dezinfekci rukou před chirurgickým zákrokem. Při kontaktu s kůží nebo sliznicemi uvolňuje pomalu jód a účinkuje antisepticky. Působí na široké spektrum bakterií, na houby a plísně, protozoa...
Betadine mýdlo (hnědá) - chirurgické mýdlo 120ml
149 Kč 135,45 Kč bez DPH
Do 2 dnů
Do 2 dnů
149 Kč 135,45 Kč bez DPH
Kód produktu: HDE00006
Vše od výrobce Betadine
Unikátní a kvalitní produkty
které jinde nenajdete
Spolupracujeme s veterináři
z VETCENTRUM Duchek
Jsme fér a je na nás spoleh
říkají naši zákazníci
Za každý nákup odměna
díky našemu klubu výhod
Potřebujete poradit?

Pomůžeme vám
s výběrem i objednávkou

+420 773 277 316
Po-Pá: 9:00 - 17:00
So, Ne + svátky: ZAVŘENO
Potřebujete poradit?

Popis:

Chirurgické mýdlo určené pro hygienickou dezinfekce rukou nebo dezinfekci rukou před chirurgickým zákrokem. Při kontaktu s kůží nebo sliznicemi uvolňuje pomalu jód a účinkuje antisepticky. Působí na široké spektrum bakterií, na houby a plísně, protozoa a některé viry.

Složení - účinné látky
Povidonum iodinatum 75 mg (7,5%) v 1 ml chirurgického roztoku (roztok k chirurgické dezinfekci).

Složení - pomocné látky
Nonoxinolum, Diolamidum acidi laurici, Adeps lanae oxyethylenatus, Hydroxypropylmethylcellulosum, Natrii hydroxidi solutio 1 ml/l (na úpravu pH), Aqua purificata.

Popis přípravku
Tmavě červenohnědá homogenní viskózní tekutina charakteristického zápachu.

Druh obalu
120 ml: hnědá plastová láhev s kapacím uzávěrem, krabička.

Balení
120 m

Indikační skupina
Antiseptikum, lokální dezinficiens.

Farmakokinetické údaje
Při topické aplikaci na intaktní kůži je absorpce jódu minimální, při aplikaci na sliznice nebo na porušenou kůži (těžké popáleniny) může být systémová absorpce výraznější a může dojít k interferenci s tyreoidálními funkcemi. Jód se v organismu konvertuje na jodidy, které se koncentrují převážně ve štítné žláze. Jodidy, které nejsou zachyceny štítnou žlázou, jsou vylučovány převážně renálně, v malém množství stolicí, slinami a potem. Procházejí placentou a do mateřského mléka.

Indikace / použití
Hygienická dezinfekce rukou, dezinfekce rukou před chirurgickým zákrokem.

Kontraindikace:
Přecitlivělost na jód nebo jinou složku přípravku, hypertyreóza, adenom štítné žlázy, dermatitis herpetiformis Duhring, použití před léčbou nebo vyšetřením radioaktivním jódem, nedoporučuje se používat ve 2. a 3. trimestru těhotenství a u kojících žen.

Speciální upozornění
Aplikace roztoku se nedoporučuje u nedonošenců, novorozenců a kojenců do 6 měsíců.
Přípravek nesmí přijít do styku s oční spojivkou.

Nežádoucí účinky
Zřídka se může objevit přechodné podráždění kůže.

Interakce
Přípravek nesmí být aplikován současně s enzymatickými mastmi nebo s dezinfekčními prostředky obsahujícími rtuť. Je inkompatibilní s redukčními činidly, alkalickými solemi a kysele reagujícími látkami.

Těhotenství a laktace
Použití přípravku ve 2. a 3. trimestru těhotenství a v období kojení se nedoporučuje; je možné pouze v nezbytných případech a pod dohledem lékaře.

Upozornění
Zesvětlení roztoku signalizuje snížení jeho antimikrobiálních účinků. Rozklad se urychluje světlem a teplotou nad 40 °C.

Stručné dávkování
Používá se neředěný roztok. K hygienické dezinfekci se použije 5 ml roztoku (po dobu 1 minuty), k dezinfekci rukou před chirurgickým zákrokem 2 krát 10 ml roztoku (po dobu 2 krát 2,5 min.).

Dávkování
Používá se neředěný roztok. K hygienické dezinfekci se použije 5 ml roztoku (po dobu 1 minuty), k dezinfekci rukou před chirurgickým zákrokem 2 krát 10 ml roztoku (po dobu 2 krát 2,5 min.).

Způsob skladování
Při teplotě 15-25 °C, chránit před světlem.
 O Výrobci
Betadine

Betadine

Roztoky pro účinnou desinfekci od firmy EGIS. V naší veterinární nemocnici jsou používány 100x denně a neměly by chybět v žádné domácí lékárničce.