Alavis Hemagel gel 7 g

Unikátní hydrofilní gel, který až o polovinu zkracuje dobu hojení jak drobných poranění, tak i větších chronických ran. ALAVIS™ Hemagel - je vhodný pro velká i malá domácí i exotická zvířata - přináší snadné a rychlé ošetření rány s okamžitou úlevou...
Alavis Hemagel gel 7 g
348 Kč 287,60 Kč bez DPH
Na dotaz
Na dotaz
348 Kč 287,60 Kč bez DPH
Kód produktu: VET02881
Vše od výrobce Alavis
Unikátní a kvalitní produkty
které jinde nenajdete
Spolupracujeme s veterináři
z VETCENTRUM Duchek
Jsme fér a je na nás spoleh
říkají naši zákazníci
Za každý nákup odměna
díky našemu klubu výhod
Potřebujete poradit?

Pomůžeme vám
s výběrem i objednávkou

+420 773 277 316
Po-Pá: 9:00 - 17:00
So, Ne + svátky: ZAVŘENO
Potřebujete poradit?

Popis:

Unikátní hydrofilní gel, který až o polovinu zkracuje dobu hojení jak drobných poranění, tak i větších chronických ran.

ALAVIS™ Hemagel
- je vhodný pro velká i malá domácí i exotická zvířata
- přináší snadné a rychlé ošetření rány s okamžitou úlevou
- hojí jak drobná poranění, tak i větší chronické rány

Unikátní složení výrobku umožňuje chemicky vázat kyslíkové radikály, které vznikají při zánětlivých procesech, urychluje proces hojení rány, snižuje riziko komplikovaného hojení a potlačuje bolestivost v ráně. Vytváří povrchovou vrstvu, která se chová jako druhá kůže, čímž napomáhá ochraně před vnějšími vlivy a vytváří příznivé prostředí pro hojení ran jak akutních, tak i ran chronických (např. pooperačních a ostatních poškození kůže). Mokré prostředí při léčbě ran je moderní a zároveň základní podstatou ošetřování. Stabilní vlhkost v ráně zabraňuje tvorbě strupu a tím pomáhá urychlovat proces hojení.


Proč používat formu gelu k ošetřování ran?

ALAVIS Hemagel díky svým vlastnostem prokázal, že:

- chemicky váže kyslíkové radikály, které vznikají při zánětlivých procesech
- vytváří optimální pH v ráně a tím napomáhá hojení
- prověřená struktura gelu zabraňuje uvolňování částeček gelu do rány s následnou iritací
- dodává vlhkost do rány
- zabraňuje vysušování rány a tvorbě strupu
- má savou schopnost a tím čistí znečištěné rány
- snižuje bolestivost ran
- podporuje uzavírání rány jizvou
- již během ošetřování změkčuje a zlepšuje vzhled jizvy
- je protizánětlivý

Složení:
ALAVIS™ Hemagel je hydrofilní methakrylátový gel na bázi síťovaného kopolymeru 2-hydroxyethylmet¬hakrylátu obsahujícího polymerně vázané stericky stíněné aminoskupiny, vyvinutý Ústavem Makromolekulární Chemie AV ČR.


Způsob použití:
- Očistěte ránu od mechanických nečistot, např. částeček prachu, zbytku předchozích léčebných materiálů, které by mohly následně dráždit a poškozovat ránu.
- Otevřete tubu vpichem pomocí otočeného víčka.
- Aplikujte malé množství gelu na celou spodinu rány. Gel přilne na spodinu rány a postupně absorbuje sekrety a další tekutiny z rány.
- Gel aplikujte dle potřeby minimálně 1 x za 24 hodin.
- Po vyšší účinek je vhodné krýt ránu sterilním čtvercem nejlépe z netkaného textilu. Fixační materiály by měly přesahovat cca 1 cm přes okraj rány. Převaz provádějte dle potřeby nejdéle po 24 hodinách do vymizení problému. U infikovaných ran doporučujeme častější výměny obvazu.
- Aplikace gelu nenahrazuje podání antibiotik u silně infikovaných ran.
- Účinek gelu se projevuje bobtnáním. Unikátní technologie gelu zabraňuje přilepení k ráně a tím umožňuje i velmi snadné odstranění bez bolesti jemným setřením.
- Dodržujte doporučení veterinárního lékaře.


Další informace:

Upozornění:
Přípravek je autosterilní – je možné ho po otevření používat po celou dobu použitelnosti. Při použití ALAVIS™ Hemagelu nebyly popsány žádné vedlejší účinky typu alergií, zvýšení bolestivosti apod., ani žádné další kontraindikace. Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na tubě. V případě výskytu vedlejších nežádoucích účinků (zvýšená bolestivost, zarudnutí apod.) přerušte léčbu a poraďte se s veterinárním lékařem. Přípravek není určen pro vnitřní použití.

Velikost balení: 7 g

Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 146–12/C a je volně prodejný.

Poslední aktualizace 2/2018.
 O Výrobci
Alavis

Alavis

ALAVIS™ - značka vítězů! Veterinární přípravky ALAVIS™ jsou vyvinuty na podporu zdraví zvířat. Jsou v České Republice v prodeji již od roku 2003. Splňují ta nejnáročnější kritéria a při jejich výrobě je vše směřováno k dosažení té nejvyšší kvality a účinnosti. Celý sortiment značky ALAVIS™ je schválen jako veterinární přípravky, a proto u těchto produktů vždy najdete číslo schválení. Veterinární přípravky na rozdíl od doplňků krmiva prokazují svojí účinnost na základě klinických studií.