photo_lumi_dog1.png

Rodinka míčků Liker se začátkem dubna rozrostla o další skvělou novinku! A jelikož se na nás na míčky Liker často ptáte, jaké vlastně jsou, jestli něco vydrží a jak vybrat správnou velikost, rozhodli jsme se, že to rovnou shrneme pěkně v jednom článku společně s představením nejnovějšího přírůstku v Liker sérii.

Stejně jako Puller a Flyber, jsou i tyto míčky vyrobené z netoxického kompozitního polymeru, který je velmi pevný, zároveň ale lehký a hlavně šetrný k psím zubům a dásním. 
Na tomhle místě je potřeba znovu připomenout, že tenisáky nejsou vhodným míčkem pro vašeho psa, především právě kvůli materiálu, který může psům zuby brousit. Jestli tedy hledáte vhodnou alternativu tenisáku, čtěte dál!

Všechny míčky Liker plavou na vodě, takže je můžete bez obav využít k vodním radovánkám se svým chlupáčem. 

Liker se vyrábí ve třech velikostech, označených čísly 5, 7 a 9 podle průměru míčku. Jestli si velikosti nedokážete představit, určitým vodítkem by mohlo být, že 7 je velký přibližně jako tenisák a bude pasovat i do házedla, 5 je ideální pro malé pejsky (jorkšír, papillon, čivava, krysařík, italský chrtík) a naopak velikost 9 vyberte pokud máte doma labradora, stafbulla, hovawarta, výmarského ohaře, nebo třeba ridgebacka :-).

No a teď už se stačí rozhodnout, jestli dáváte přednost míčku se šnůrou, nebo bez :-). Pokud se vám nějaké “chytátko” hodí, mrkněte na Liker Cord, ten má krátkou pogumovanou šnůru, Liker Line je zase skvělý na přetahování, protože je pogumovaný a ještě opatřený očkem, za které se skvěle drží. Že váš rebel nedá bez míčku ani ránu a chcete ho vždycky vidět? Liker Lumi má šnůru svítící, takže už ho zaručeně neztratíte, ani při noční míčkománii :-D. 
A jestli míčky využíváte jako motivaci pří výcviku, rozhodně vám nesmí uniknout Liker magnet, ten si totiž pomocí super silného magnetu připevníte kamkoliv na oblečení a máte stále volné ruce, ale zároveň míček vždycky připravený jako odměnu za skvěle provedený cvik. 

Pořád se vám to zdá jako věda? Tak nám brnkněte nebo napište mail, společně vybereme pro vašeho psího rebela ten nejlepší míček!

Galerie

Míčky Liker - výběr typu a velikosti Míčky Liker - výběr typu a velikosti Míčky Liker - výběr typu a velikosti Míčky Liker - výběr typu a velikosti Míčky Liker - výběr typu a velikosti